absolwent kursu Reaktor wywiad z Bartkiem

Przeczytaj wywiad z Bartkiem – absolwentem kursu Reaktor

Malvi 21 września 2018, 15:35
Bartka już mieliście okazję poznać oglądając film z jego udziałem. Teraz zaczynamy nowy cykl – Bartek będzie publikował dla was swoje artykuły na temat programowania. Zanim jednak będziecie mogli je przeczytać, chcemy żebyście lepiej go poznali.

wręczenie certyfikatu reaktor

 

Bartku, dlaczego zapisałeś się na kurs programowania?

Dla wielu ludzi nie napiszę niestety nic odkrywczego, ale na kurs zapisałem się z paru powodów, a głównym z nich, było to, że , że bardzo chciałem  związać swoją zawodową przyszłość z programowaniem. Zanim zapisałem się na kurs, a nawet o tym pomyślałem, to muszę się przyznać, że wieczory  poświęcałem na samodzielną naukę programowania. Z perspektywy czasu muszę jednak przyznać, że było to strasznie po omacku, brakowało mi mentora, kogoś kto wskaże drogę, podpowie, nauczy jak nie robić błędów.

Jak wyglądał kurs w Reaktor PWN?

Patrząc z mojej perspektywy (byłem dzienny kursantem) to zawsze byłem godzinę przed rozpoczęciem kursu już byłem na miejscu. Często też zostawałem po godzinach, aby nadal się uczyć. To były bardzo wymagające dni. Po powrocie do domu często nawet do 22:00 przeglądałem materiały. Spałem 8 godzin,  budziłem się o 06:00 i na miejscu kursu byłem już o 08:00. Dodatkowo przez cały czas trwania kursu, każdy weekend spędziłem w salce kursu robiąc zadania. Dlaczego o tym mówię? Ponieważ kurs jest bardzo intensywny i dodatkowa nauka bardzo pomogła, ale przecież o to w tym wszystkim chodzi, o naukę prawda?  Dodatkowo dochodzi mentor, który odpowie dosłownie na każde pytanie, a to jest bardzo ważne. Widzę to również i dzisiaj pracując na stanowisku junior developera gdy mam wrażenie, że wszystko napisałem dobrze, a jednak coś nie działa. Właśnie wtedy wchodził do gry trener kursu, a w moim przypadku senior developer, który potrafi spowodować, że zamiast spędzić przy problemie wiele godzin, rozwiązujesz go w parę minut.

Jak oceniasz naukę na kursie?

Kurs w 100% upewnił mnie, że chcę być programistą. Mimo, że obecnie pracuję po stronie back-end w Ruby on Rails, a kurs był nastawiony na Javę i Spring to dzięki solidnym podstawom nie miałem problemu przy zmianie języka.

Co dał ci kurs? Znalazłeś pracę? Lubisz to co robisz?

Po kursie, w ramach wyróżnienia odbyłem staż w Grupie PWN, a następnie zacząłem rozglądać się za pracą. Docelowo chciałem zostać w Warszawie, ale z powodów rodzinnych musiałem wrócić do mojego miasta – Białegostoku. Jako, że „X miasto to nie Warszawa” to postanowiłem, że nie będę ograniczał się na Javę. Zostałem przygarnięty na staż w firmie, która działa właśnie w Railsach i pracuję w niej do dziś. Los tak chciał, że zwolniło się stanowisko front-endowca i zaproponowałem siebie 🙂 więc od 3 miesięcy zajmuję się praktycznie wyłącznie front-endem z czego bardzo się cieszę. W wolnej chwili poznaję biblioteki javascriptowe jak React oraz Vue. Wiem też, że dużo jeszcze przede mną.

Dziękujemy i życzymy Bartkowi samych sukcesów!

 

Jesteś gotowy na rozwój swojej kariery?

Chcesz zostać programistą? Wybierz odpowiedni kurs i zapisz się już dziś

POZNAJ OFERTĘ KURSÓW

Patroni medialni