Ogólne

 • Co to jest Reaktor PWN?

  Reaktor PWN to projekt, w ramach którego organizujemy intensywne kursy, tzw. boot camp (z ang. obóz dla rekrutów). Warsztaty są prowadzone przez profesjonalną i doświadczoną kadrę, dzięki czemu w kilka tygodni zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pozwolą Ci pracować w wymarzonym zawodzie programisty. To skuteczny sposób na szybką zmianę zawodu.

 • Dla kogo jest Reaktor PWN?

  Dla każdego, kto w bardzo krótkim czasie chce zdobyć nowy zawód programisty. Jeśli jesteś zmotywowany do intensywnej nauki, interesujesz się daną tematyką, to czekamy właśnie na Ciebie. Nieważne, czy jesteś sprzedawcą, czy inżynierem, Ty też możesz wziąć udział w kursie. Zanim trafisz na zajęcia, otrzymasz od nas test, który sprawdzi Twoje predyspozycje do nauki programowania.

 • Czym różni się szkolenie od kursu typu boot camp?

  Szkolenia nauczą Cię tylko jednego zagadnienia albo technologii. Zakładają także, że masz już pewne umiejętności i chcesz je doskonalić. Skoncentrowane są na przekazaniu wiedzy teoretycznej.

  Z kolei na kursach boot camp możesz nauczyć się programowania od zera w ciągu kilku tygodni, a nie kilku lat. Kurs boot camp spokojnie zastąpi kilkuletnią naukę na studiach, ponieważ na warsztatach kodujesz, a nie koncentrujesz się na teorii.

 • Czy muszę mieć doświadczenie albo wiedzę z dziedziny IT?

  Nie musisz. Czekamy na osoby z wykształceniem technicznym, ale także na humanistów. Zapraszamy osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z programowaniem, ale chciałyby się tego nauczyć i zacząć pracować jako programiści.

  Ważna jest umiejętność logicznego myślenia, wytrwałość i gotowość do intensywnej nauki. Nie zapominaj też, że przyszły programista powinien sprawnie posługiwać się językiem angielskim.

 • Który kurs wybrać?

  Back-end to silnik aplikacji, czyli wszystko to, czego nie widzisz na monitorze, ale bez czego aplikacja nie byłaby w stanie wykonywać określonych operacji. Programiści back-end projektują mechanizmy, na podstawie których funkcjonuje cała aplikacja.

  A może chcesz pracować jako Android Developer? Zdobędziesz wiedzę na temat kluczowych koncepcji języka Java za pomocą których będziesz mógł implementować elementy funkcjonalne aplikacji. Poznasz w praktyce techniki programowania zorientowanego na obiektowośćwydajność i bezpieczeństwo. Zdobyta wiedza pozwoli Ci rozpocząć pracę nad własnymi aplikacjami i jednocześnie zapewni solidne podstawy do dalszego rozwijania umiejętności.

  Wprowadzamy także nowy kurs – analityk danych.

Organizacyjne

 • Ile trwa kurs w Reaktor PWN?

  Każdy kurs to 30 dni intensywnej nauki, 8 godzin dziennie, razem to aż 240 godzin warsztatów. Możesz wybrać kurs weekendowy lub dzienny. Kurs rozpoczyna się od tzw. Rozgrzewki, czyli nauki online na 3 tygodnie przed warsztatami.

 • Czym jest Rozgrzewka przed kursem?

  To indywidualna nauka, która zaczyna się już 3 tygodnie przed rozpoczęciem kursu. To czas na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej do nauki programowania. Otrzymasz od nas materiały do samodzielnej nauki online. Po każdym tygodniu będziesz wykonywać zadania, które sprawdzą poziom zdobytej wiedzy. Materiał stanowi podstawę merytoryczną do rozpoczęcia kursu.

 • Jak zapisać się na kurs?

  Możesz wypełnić formularz kontaktowy na stronie www.reaktor.pwn.pl, napisać maila na adres reaktor@pwn.pl, zadzwonić pod numer tel. 509 630 760, 500 120 159.
  Zapraszamy także na naszego Facebooka.

 • Jak mogę zapłacić za kurs?

  Najczęstszą formą płatności za kurs jest finansowanie własne płatne w całości lub podzielone na 3 raty.

  1230 zł I rata – bezzwrotna opłata wpisowa za udział w kursie, płatna przy podpisaniu umowy.

  4305 zł II rata – płatna w dniu rozpoczęcia kursu, czyli pierwszego dnia Rozgrzewki przed kursem.

  4305 zł III rata – płatna do 3 tygodnia/weekendu kursu.

  Istnieje także możliwość sfinansowania kursu – napisz do nas w tej sprawie, a podamy szczegóły: reaktor@pwn.pl

  Informujemy także, że od lipca Reaktor PWN został wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS) pod nr 2.14/00314/2017

 • Na czym będę pracować podczas kursu?

  W trakcie kursu będziesz pracować na własnym komputerze. Ułatwia to dokończenie zadań i przygotowanie się do zajęć. Zanim rozpoczniesz warsztaty, otrzymasz linki do zainstalowania darmowego oprogramowania wykorzystywanego podczas kursu.

 • Kiedy najpóźniej muszę zapisać się na kurs?

  3 tygodnie przed rozpoczęciem kursu. Jeśli nie zdążysz w danym terminie, będzie kolejny.

 • Czy muszę uczyć się w domu?

  Ideą kursów Reaktor PWN jest intensywna nauka, dlatego przygotuj się także na zadania domowe. Chcemy, abyś myślał o kodowaniu na okrągło – wtedy sukces jest gwarantowany.

 • Gdzie odbywają się kursy?

  Dokładna informacja o miejscu odbywania się zajęć zostanie podana przy zapisie na kurs.

Pozostałe

 • Co po skończeniu kursu?

  Na zakończenie otrzymujesz certyfikat ukończenia kursu  i możesz zacząć szukać stażu lub pracy jako programista. Będziesz mógł także dołączyć do grupy na Facebooku – Klub Absolwentów Reaktor PWN. Tam będą spotykać się online absolwenci, trenerzy, rekruterzy IT.

 • Jakie są szanse na pracę po zakończeniu kursu?

  Dzięki współpracy Reaktor PWN z Partnerem Rekrutacyjnym firmą Hays Poland, firmą Devire oraz firmami zatrudniającymi programistów – bardzo duże. Po ukończeniu kursu nie zostawimy Cię samego(ej) – gwarantujemy zaproszenie na interview i udział w procesie rekrutacji prowadzonej przez Partnerów.

Patroni medialni